Deramax® Omega – ultrazvukový plašič kun a hlodavců II. generace s ALCsim®
Kód: 0470



Související produkty
Detailní popis produktu
Deramax® Audit – ultrazvukový plašič kun a hlodavců II. generace s ALCsim®
Deramax® Audit je ultrazvukový plašič II. generace s vysokým výkonem, účinností a bezpečností. Využívá technologii ALCsim® pro vyvolání vrozených obranných reakcí v nervové soustavě škůdců. Vystavuje škůdce trvalému pocitu ohrožení (strach, stres a úzkost), takže chráněný prostor opouštějí a hledají nové útočiště.
Plašič pracuje v ultrazvukovém pásmu 40 kHz a je zcela bezhlučný. Je bezpečný pro člověka i běžná domácí a hospodářská zvířata a zároveň splňuje zákonné hlukové limity pro ultrazvuk šířený vzduchem.
CÍLENÍ ŠKŮDCI
- kuna
- myš
- potkan
- krysa
- lasice
- rejsek
HLAVNÍ VÝHODY
- II. generace s technologií ALCsim®
- 2 nezávislé generátory ALCsim®
- účinná plocha až 700 m²
- maximální účinná vzdálenost až 22 m
- vnitřní i venkovní použití
- odolnost vůči vodě, sněhu, vlhkosti, prachu, horku i mrazu
- bezpečný pro člověka i běžná domácí a hospodářská zvířata
- český produkt
TECHNICKÉ PARAMETRY
| Vlastnost | Hodnota |
|---|---|
| Typ zařízení | ultrazvukový plašič s ALCsim® |
| Počet nezávislých generátorů ALCsim® | 2 |
| Napájení | 12 V napájecí zdroj (součástí balení) |
| Příkon | 0,7 W |
| Spotřeba | 0,5 kWh/měsíc |
| Umístění | vnitřní i venkovní |
| Maximální účinná vzdálenost | do 22 m |
| Účinná plocha | do 700 m² |
| Vodorovný úhel záběru | 240° |
| Svislý úhel záběru | 150° |
| Hladina akustického tlaku | 107 dB / 30,5 cm, 95 dB / 1 m (efektivní hodnoty TrueRMS) |
| Kmitočtový rozsah | 36 kHz až 45 kHz |
| Automatická změna kmitočtu | ano |
| Automatická změna výkonu | ano |
| Pracovní teplota | -25 °C až +80 °C |
| Rozměry | 105 × 60 × 40 mm (s montážními úchyty) |
| Hmotnost zařízení | 82 g |
| Celková hmotnost balení | 276 g |
| Země původu | Česká republika |
| Výrobce | Deramax.cz s.r.o. |
CO JE ALC A ALB
Zdroj zvuku, který se určitou rychlostí přibližuje k posluchači, vytváří akustické podněty ALC, které signalizují blížící se nebezpečí. Jako odezva na tyto podněty se v mozku některých savců vytvořilo evoluční zkreslení ALB, díky kterému dokážou velmi rychle aktivovat vrozené obranné reflexy pro „boj nebo útěk“.
CO JE ALCsim®
ALCsim® je název pro uměle vytvářené signály typu ALC využívané v plašičích škůdců II. generace. Signály ALCsim® simulují pohyb predátorů a jejich nenadálé útoky. Škůdci jsou tak vystaveni trvalému pocitu ohrožení a následně chráněný prostor opouštějí. Protože signály vyvolávají vrozené obranné reakce, je postupný úbytek reakce škůdců omezen na minimum.
FAQ / ČASTO KLADENÉ DOTAZY
Jaký je rozsah účinnosti plašiče Deramax Audit?
Nejvyšší účinná vzdálenost od plašiče je do 22 metrů. Vodorovný úhel záběru je 240°, takže účinná plocha má tvar kruhové výseče a zabírá téměř tři čtvrtiny kruhu. Rozsah účinné plochy je až 700 m².
Pro výpočet účinné plochy se uvažuje maximální dosah 18 metrů v celém rozsahu kolem plašiče, i když v ose před generátorem signálu může být účinná vzdálenost až 22 metrů. Svislý úhel záběru plašiče Deramax Audit je 150°.
Jak správně umístit plašič Deramax Audit v chráněném prostoru?
Pro vnitřní použití je typické položení plašiče na vhodné místo na zemi – ideálně do rohu nebo ke zdi. Dva vestavěné ultrazvukové zářiče je vhodné nasměrovat tak, aby rovnoměrně pokrývaly chráněnou plochu.
Pokud se jedná o více navazujících místností, je vhodné umístit plašič do centrální místnosti, spojovací chodby nebo do největšího prostoru a zářiče nasměrovat do oblastí, které mají být chráněny. Pro venkovní použití se doporučuje umístění do rohu nebo na okraj chráněné plochy, ideálně na vyvýšené místo a pod přístřešek.
Čím se liší modely Deramax Ultima, Deramax Audit a Deramax Omega?
Deramax Ultima má účinnou plochu až 1200 m², Deramax Audit pokrývá plochu do 700 m² a Deramax Omega má účinný dosah 450 m². Ultima má čtyři generátory a vyzařuje do všech stran (360°), Audit má dva generátory a vyzařuje ve výseči 240° a Omega má jeden generátor a vyzařuje ve výseči 150°.
Svislý úhel záběru je u všech modelů 150°. Ultima není nutné přesně směrovat, u Auditu je směrování důležité kvůli omezenému rozptylu signálu.
Co je ALC a ALB?
ALC jsou hrozebné sluchové podněty při přibližování zdroje zvuku. V mozku některých savců se vyvinulo zkreslení ALB, které umožňuje rychlou reakci na hrozbu aktivací vrozených obranných reflexů „boj nebo útěk“.
Co je ALCsim?
ALCsim® jsou uměle vytvářené signály simulující pohyb predátorů a jejich útoky. Vyvolávají vrozené obranné reakce škůdců a dlouhodobě snižují jejich ochotu zůstávat v chráněném prostoru.
Jaké jsou zásadní výhody ultrazvukových plašičů II. generace s ALCsim?
- aktivují vrozené obranné reflexy škůdců pomocí ALCsim
- zvyšují vnímanou hlasitost signálu v mozku škůdců
- simulují pohyb a rychlé útoky predátorů
- dlouhodobá účinnost s minimálním úbytkem reakce
- účinnost i v hlučném prostředí
- maximalizují akustický výkon využitím více akustických proudů
- zvyšují kognitivní a emoční zatížení škůdců
- jsou bezhlučné a bezpečné pro člověka i domácí zvířata
- narušují komunikaci škůdců
- narušují určování polohy, rychlosti a směru zdrojů zvuku
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Produkty pro kemping |
|---|---|
| Záruka: | 5 let |
| EAN: | 0470 |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
